BIBUŁKI BY BLACK LASHES

product-4812

3 X NO NO MAKEUP NO WATERNO PULL

O pielęgnacji rzęs przedłużonych napisano już chyba wszystko,
jednak mało kto zdaje sobie sprawę z zagrożeń czyhających
na nasze nowo wystylizowane rzęsy.
Niezależnie od tego czy są to rzęsy wykonane metodą 1:1 czy Volume-UP,
warto przypomnieć i zapamiętać kilka zasad pielęgnacji.

 

Zacznijmy od podzielenia tematu na dwie części – pierwsza z nich to okres od zabiegu do 48 godzin po aplikacji, druga zaś to czas przypadający po 48h od zabiegu i trwający do następnej wizyty u stylistki.

 

Zacznijmy od podstaw, które warto zapamiętać.

Zasada podczas pierwszych 48 godzin po zabiegu opiera się na 3 x NO :

 

· NO WATER
· NO MAKE UP
· NO PULL

 

Wszystkie czynniki omówimy po kolei z przykładami, które pomogą
Wam zadbać o swoje rzęsy.

No to zaczynamy.

 

NO WATER

Większość klei jako swoją bazę wykorzystuje cudowne osiągnięcie nowoczesnej nauki, jakim jest cyjanoakryl. Dzięki temu składnikowi oraz kilku innym substancjom pomocniczym, klej szybko wiąże i pozwala Wam długo cieszyć się przedłużonymi rzęsami, ale jest też wrażliwy na działanie wody. Jak stylistki rozumieją obecność wody? Jest to oczywiście woda w stanie ciekłym, ale też para wodna i różnego rodzaju kosmetyki na jej bazie. Oczywiście w pierwszych 48 godzinach po zabiegu unikamy namaczania rzęs, ale również długich kąpieli w ciepłej wodzie, której para może niekorzystnie wpłynąć na wiązanie kleju. Podobne niebezpieczeństwa grożą naszym rzęsom podczas prozaicznych czynności jakie wykonujemy na co dzień. Wyprasowanie jednej bluzki nie powinno stanowić problemu, ale zrezygnowałabym raczej z wykorzystania żelazka z generatorem pary. Kategorycznie zabronione jest natomiast korzystanie w tym czasie z sauny, solarium czy też basenu.
Przed zdecydowaniem się na aplikację rzęs warto przemyśleć jak ograniczyć wszystkie czynności związane z obecnością pary oraz wody.

NO MAKE UP

Dlaczego warto zrezygnować w tym okresie z używania tłustych kosmetyków w okolicy oczu? Ponieważ wszystkie oleiste kosmetyki, takie jak kremy pod oczy, serum, wazeliny, czy mleczka mogą rozpuścić wiązania kleju. Nie używajmy też kosmetyków wodoodpornych, w tym tuszów czy eyelinerów. Maseczki oraz zabiegi na twarz również nie są wskazane ;)

NO PULL

To bardzo ważna reguła – rzęsy nie lubią być dotykane, pocierane czy tez (o zgrozo!) wyrywane. Dodatkowo, przez pierwsze dwie noce po zabiegu zalecam spać na plecach, tak aby rzęsy nie pogniotły się podczas wysychania kleju.
Dbanie o rzęsy na pewno ułatwią Wam nasze szczoteczki BLACK LASHES, dedykowane specjalnie dla rzęs przedłużonych – w naszej ofercie znajdziecie szczoteczki silikonowe, proste, ale również te podkręcone. Szczoteczki nie ciągną ani nie wyrywają rzęs, dlatego przeczesujcie je codziennie rano i wieczorem.

Już niebawem kolejna porcja #LASHTIP – śledźcie naszego bloga.

SEMI PERMANENT MASCARA BYBLACK-LASHES

Ulotka Semi Permanent